I Gimnazjum Akademickie w Nowym Tomyślu

Drugie Drzwi Otwarte w Akademickim Gimnazjum i Liceum za nami. Młodzież wraz z rodzicami wzięła udział w spotkaniu z dyrektorem Kampusu doktorem Marcinem Białasem, nauczycielami oraz pracownikami administracyjnymi. Nauczyciele akademiccy Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I poprowadzili dla  przyszłych gimnazjalistów i licealistów warsztaty z technik uczenia się i zapamiętywania, testy kompetencji zawodowych oraz pokaz doświadczeń w pracowni fizyki i chemii. Kampus gościł również studentów WSPiA z kierunku Edukacja Techniczno - Informatyczna, którzy zaprezentowali roboty konstruowane z systemów Lego w ramach projektu PozRobot. Była to zapowiedź wydarzenia, które będzie miało miejsce w siedzibie kampusu w czerwcu 2013 - finału Wielkopolskiej Ligii Robotyki. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie a przyszłym gimnazjalistom i licealistom przypominamy, drzwi Kampusu otwarte są dla was codziennie.